Zvířena
Důkazem o dávném životě v druhohorním moři jsou zkameněliny, zachované v mohutných vrstvách pískovců a opuk. Jsou to především schránky amonitů a měkkýšů a jejich otisky. Díky pestrým přírodním podmínkám skalních oblastí, je i zdejší fauna bohatá. V rezervaci či jejím bezprostředním okolí je udáváno 163 druhů obratlovců (34 druhů savců, 121 druhů ptáků, 8 druhů obojživelníků a plazů).
SAVCI
Ze savců, žijících ve skalách a jejich okolí, jsou to: jelen evropský, prase divoké, liška obecná, jezevec lesní a kuna lesní. Významný je rejsek horský (Sorex alpinus).
PTÁCI
V oblasti CHKO Broumovsko hnízdí každoročně čtyři páry čápa černého. Jeden pár si oblíbil také oblast Adršpašsko-teplických skal. Několikrát zde byl spatřen zedníček skalní (Tichodroma muraria), vzácně také ledňáček říční (Alcedo athis).
Nepřístupné skalní stěny poskytují úkryt také dravcům. Žije tu výr velký (Bubo bubo), sýc rousný, kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum), jestřáb lesní, krahujec obecný a včelojed lesní. Dále se tu udržuje populace poštolek obecných (Falco tinnunculus), a je slyšet křik krkavce velkého.
Sokol stěhovavý který býval typickým dravcem tohoto kraje, tu byl naposledy spatřenv roce 1968. Od roku 1995 však ornitologové v CHKO Broumovsko vypouštějí každoročně mladé sokoly. Z drobného ptactva tu můžeme spatřit sýkory, brhlíky, šoupálky, pěnkavy, budníčky a červenky. Běžně se zde vyskytuje také datel černý, holub hřivnáč a drozd zpěvný.
HMYZ
Brouci (Coleoptera)
Jeden z největších řádů hmyzu je v oblasti Adršpašsko-teplických skal zastoupen více než osmisty druhy(V České republice se vyskytuje asi 6-7tisíc druhů) z nichž je však většina velmi málo známa, zvláště drobné a obtížně určitelné druhy. V inverzních polohách se vyskytují chladnomilné druhy např. střevlíček Pterostichus rhaeticus, kovařík Sericus subaeneus a mandelinka Chrysomela lapponica.
V borových porostech se vyvíjí vzácný tesařík Pedostrangalia pubescens. Vzácný je nález jediného evropského zástupce čeledi Sphaeridae Sphaerites glabratus. Z drabčíků je velmi zajímavý drobný, avšak velmi vzácný Encephalus complicans, který se v ohrožení dokáže sbalit do kuličky. Krasci (Buprestidae) jsou zastoupeni několika drobnými druhy např. Anthaxia nitidula, Anthaxia quadripunctata a jediným větším druhem Buprestis rustica. Z čeledi mršníků (Histeridae) je zajímavý malý, jen 1,4 mm. dlouhý, myrmecofilní tj. u mravenců žijící brouček Hetaerius ferrugineus.
Pavouci (Araneae)
Stránky s fotografiemi a utříděním pavouků vytvořené p.Mackem a z velké části focené v Adršpachu
http://www.pavouci-cz.eu/
Motýli (Lepidoptera)
Vzácným druhem zjištěným na okraji skal (Bučnice) je můra Polymixis xanthomista, jejíž výskyt je vázán na kamenité a skalnaté stráně. K lokálním a vzácným druhům patří také můra Hydroecia petasitis, vyvíjející se v porostech devětsilu.